RİSK MED Akademi

 Anasayfa    Hakkımızda    Uzman Görüşü    Mevzuat    Dokümanlar    Bağlantılar    Referanslar    İletişim    Uzmanlık deneyim ekip çalışması RİSK MED
RİSK MED KSS Projesi : Eğitime Destek E-posta Yazdır

RİSK MED KSS ProjesiRİSK MED'in Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi "Eğitime Destek" sloganıyla Ekim 2011 tarihinde başladı.

Proje ile iş güvenliği kültürünün oluşturulması ve sürdürülebilir kalkınmaya destek olunması için eğitime verilen desteğin artırılması amaçlanmaktadır.


Ekim 2012 tarihine kadar devam etmesi öngörülen proje kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetlerin detayları ise şunlardır:

1. RİSK MED çalışanlarının yüksek öğrenimdeki çocuklarına karşılıksız burs verilmesi

RİSK MED çalışanlarının yüksek öğrenimdeki çocuklarına 2011-2012 öğretim yılı süresince karşılıksız burs verilecektir.

2. Organize Sanayi Bölgeleri işbirliği ile OSB'lerde faaliyet gösteren firmaların çalışanlarına ücretsiz "İş Sağlığı ve Güvenliği Temel Eğitimi" verilmesi

Proje Komitesi tarafından gelen talepler doğrultusunda seçilecek Organize Sanayi Bölge Müdürlükleri tarafından OSB'lerinde faaliyet gösteren firmaların çalışanlarından belirlenecek 25 kişilik gruplara ücretsiz "İş Sağlığı ve Güvenliği Temel Eğitimi" verilecektir. Konu ile ilgilenen Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüklerinin aşağıda verilen "OSB - İSG Temel Eğitimi Başvuru Formu" ile bize başvurmaları gerekmektedir.

3. Çalışmayan ve kendi adına  geliri olmayan mühendis ve teknik elemanlara ücretsiz "İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi" verilmesi

Proje Komitesi tarafından gelen talepler doğrultusunda çekilişle belirlenecek çalışmayan ve kendi adına  geliri olmayan mühendis ve teknik elemanlara ücretsiz "İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi" verilecektir. Konu ile ilgilenen kişilerin aşağıda verilen "Bireysel - İGU Eğitimi Başvuru Formu" ile bize başvurmaları gerekmektedir. Her kişinin bir başvuru hakkı bulunmaktadır. Çekilişler eğitim programlarının başlangıç tarihinden bir hafta önce başvuruda bulunanların katılımına açık olarak gerçekleştirilecektir.

4. Endüstri Meslek Liseleri veya Mühendislik Fakülteleri son sınıf öğrencilerine ücretsiz eğitim verilmesi

Proje Komitesi tarafından gelen talepler doğrultusunda seçilecek Endüstri Meslek Liseleri veya Mühendislik Fakülteleri son sınıf öğrencilerine ücretsiz eğitim verilecektir. İlgilenen lise ve fakülte yetkililerinin Proje Komitesi ile iletişime geçmeleri rica olunur.

5. Genel katılıma açık çeşitli konular üzerine ücretsiz senkron (eş zamanlı) eğitimlerin verilmesi

Proje Komitesi tarafından belirlenecek çeşitli konularda RİSK MED uzaktan eğitim sistemi üzerinden genel katılıma açık olarak ücretsiz senkron (eş zamanlı) eğitimler verilecektir. İlgililerin RİSK MED web sitesinden duyuruları takip etmesi rica olunur.

RİSK MED KSS Komitesi:

Gürbüz YILMAZ (RİSK MED Genel Müdürü)
Alev ACAR (RİSK MED Uzmanı)
Hamiyet KOLDAŞ (RİSK MED Uzmanı)


OSB - İSG Temel Eğitimi Başvuru Formu için tıklayınız.

Bireysel - İGU Eğitimi Başvuru Formu için tıklayınız.